Koło Strzelecki Aktualności

SZKOLNE KOŁO STRZELECKIE LIGI OBRONY KRAJU
W LO IM. W. BRONIEWSKIEGO W BŁONIU

Szkolne koło strzeleckie LOK zaczęło działać w LO im. W. Broniewskiego w roku szkolnym 2004/2005. Opiekę nad jego działalnością sprawuje nauczyciel przysposobienia obronnego, a obecnie edukacji dla bezpieczeństwa – p. Henryk Bakalarski. Celem koła jest popularyzowanie wśród uczniów sportów obronnych w szczególności – strzelectwa sportowego. Podstawową formą pracy są treningi strzeleckie, głownie z broni pneumatycznej. Z reguły kilkunastu uczniów w danym roku szkolnym aktywnie uczestniczy w zajęciach osiągając poziom wyszkolenia, który uprawnia najlepszych do reprezentowania szkoły w zawodach strzeleckich. W minionej dekadzie swojego funkcjonowania drużyny strzeleckie koła startowały w następujących sprawdzianach swoich umiejętności:

-  liga strzelecka powiatu pruszkowskiego,

-  impreza strzelecka  „Sport – Bezpieczeństwo – Obronność” w Nadarzynie,

-  Międzyszkolne Zawody Strzeleckie „O Złotą Łuskę” w Warszawie organizowane

pod patronatem Prezydent Warszawy i Mazowieckiego Kuratorium Oświaty,

-  Międzyszkolne Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety” organizowane przez

Mazowieckie Kuratorium Oświaty pod patronatem MEN i MON,

-  w innych zawodach organizowanych przez szkoły lub władze samorządowe.

Największym sukcesem naszych strzelców było zwycięstwo drużyny dziewcząt w rejonowych zawodach „O Srebrne Muszkiety”  i reprezentowanie Warszawy w edycji wojewódzkiej zawodów, gdzie zajęły dziewczęta IV miejsce. Kilkakrotnie  byliśmy w pierwszej szóstce zawodów „O Złotą Łuskę” co było znaczącym osiągnięciem z uwagi na start ponad 50 szkół w jednym takim przedsięwzięciu.

Aktualnie ton działalności w kole nadają uczniowie klasy IIIA : Radosław SAR, Justyna ZDANOWSKA, Marcin KARWOWSKI, Paweł  WRZESIŃSKI. Drużyna chłopców od trzech lat zajmuje drugie miejsca w rejonowych zawodach „O Srebrne Muszkiety” ustępując jedynie LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie. Podobnie jest z dziewczętami, które również zajmują miejsca na podium tych najważniejszych zawodów w roku. Swojego głównego rywala z Pruszkowa pokonujemy w konkurencjach dynamicznych: biathlonie i pojedynkach strzeleckich. Najlepiej z młodszych klas zapowiada się Aleksandra BIAŁA, która w marcu wygrała dwubój strzelecki „O Puchar Starosty Pruszkowskiego”