• PODRÓŻ DO ŚWIATA ILUZJI

    PODRÓŻ DO ŚWIATA ILUZJI

     

    13 marca uczniowie klas drugich wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Cosmos Muzeum w Warszawie. Niecodzienną wystawę tworzą interaktywne eksponaty łączące w sobie iluzję, sztukę nowoczesną oraz instagramową estetykę.

    Zwiedzanie rozpoczęliśmy od tunelu wirowego, którego pokonanie, jak się okazało, było nie lada wyzwaniem dla wielu z nas. Następnie każdy, w ramach indywidualnego zwiedzania,  miał okazję zobaczyć wiele intrygujących atrakcji, m.in. interaktywną galaktykę, lustro do wymiany twarzy, tornado, pokój Amesa, czerwony korytarz oraz niekończący się pokój. Naszą szczególną uwagę przykuło różowe pomieszczenie wypełnione kulkami; pobyt w nim  obudził w nas wewnętrzne dziecko. Ciekawym doświadczeniem okazała się również wizyta w labiryncie luster, która pozwoliła poznać, jak nasz mózg w niektórych momentach nas oszukuje. Po przejściu całej ekspozycji i zrobieniu niezliczonej ilości zdjęć udaliśmy się w drogę powrotną do Błonia, obiecując sobie, że jeszcze wrócimy do tego niesamowitego i kosmicznego miejsca.
     

    Gabriela Podstawka, II B

  • VII Edycja Gminnego Konkursu Historycznego "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Naszej Wolności",

    W dniu 4 marca w Zespole Szkół Nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VII Edycji Gminnego Konkursu Historycznego "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Naszej Wolności", wpisującego się w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Konkurs na etapie szkoły ponadpodstawowej dotyczył napisania eseju na temat niezłomnych bohaterów. Z naszej szkoły laureatami zostali uczęszczający do klasy 1a:

    Zofia Antosik, która  zajęła 1. miejsce,

    Bruno Piechota, który zajął 3. miejsce

    oraz Marta Barcińska, która otrzymała wyróżnienie.

    Dodatkowo nasi uczniowie otrzymali liczne nagrody rzeczowe za uzyskane wyróżnienia w konkursie.

    Zofia Antosik

  • KARNAWAŁOWO W I LO IM. W. BRONIEWSKIEGO

    KARNAWAŁOWO W I LO IM. W. BRONIEWSKIEGO

     

    W lutym Samorząd Szkolny w I LO  zorganizował dla uczniów dwie, przełamujące codzienną rutynę, akcje. W Tłusty Czwartek najwięksi fani słodkości mieli okazję zmierzyć się w konkursie jedzenia trzech pączków na czas. Rywalizacja, do której przystąpiło 25 osób, była zacięta, a najszybszymi pożeraczami pączków zostali: Bartek z 3b, który osiągnął czas 1 minuty i 49 sekund,  Mateusz z 2a oraz Julian z 3a. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

    Natomiast 14 lutego, czyli w Dniu Zakochanych, odbył się szkolny konkurs dla par: Jak dobrze się znacie. W zmaganiach wzięło udział 9 par. Zakochani odpowiadali na pytania dotyczące znajomości swoich upodobań, marzeń i faktów z życia, a parą, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi, okazali się Kasia i Maciek, uczniowie klasy 2a. Gorąco gratulujemy nie tylko wygranej nagrody w postaci biletów do kina, lecz przede wszystkim gruntownej znajomości siebie nawzajem.

     

                                                                                                                                                                                 J.B.

  • WIZYTA UCZNIÓW KLAS MATURNYCH W SEJMIE RP

    WIZYTA UCZNIÓW KLAS MATURNYCH

    W SEJMIE RP

     

    W dniu 30 stycznia wybraliśmy się do Warszawy w celu zwiedzenia budynku parlamentu. Na miejscu oczekiwała na nas pani przewodnik, która pokazała nam makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych oraz opowiedziała o historii polskiego parlamentaryzmu, zwłaszcza o przeprowadzaniu obrad sejmu w I Rzeczypospolitej. 

    Następnie przeszliśmy do galerii Sali Posiedzeń Plenarnych, w której spotkaliśmy się z pochodzącą z Błonia posłanką - panią Kingą Gajewską. Pani poseł poprowadziła ciekawą “mini lekcję”, opowiadając nam o współczesnym parlamencie i objaśniając układ miejsc w Sali Plenarnej. Korzystając z wiadomości zdobytych w czasie szkolnych zajęć z wiedzy o społeczeństwie, mogliśmy aktywnie uczestniczyć w tym spotkaniu. Na koniec pani poseł opowiedziała nam o tym, od czego zaczęła się i jak przebiega jej droga polityczna. 

    Z Sali Plenarnej zeszliśmy na parter „kultowymi wężowatymi” schodami głównymi, a w kuluarach obejrzeliśmy wyeksponowane w gablotach laski marszałkowskie, poznając ich symbolikę, historię oraz znaczenie we współczesnych realiach sejmowych. 

    Ten wyjazd był dla nas bardzo cenny, bo pozwolił nam utrwalić wiedzę zdobytą w szkole.

    Gabriela Greiff IV b

     

  • Wybory

    W ostatnich dniach w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza oraz wybór nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

    Wybory wygrał Michał Zwoliński z klasy 3a, a jego zastępcą został Sebastian Szklarek z klasy 3b. Gratulujemy i życzymy powodzenia nowemu zarządowi. 💪t

  • STUDNIÓWKA KLAS MATURALNYCH

    „POLONEZA CZAS ZACZĄĆ…”

    STUDNIÓWKA KLAS MATURALNYCH

     

    Rozpoczął się Nowy 2024 Rok, a wraz z nim czas studniówkowych zabaw. Studniówka uczniów klas maturalnych naszej szkoły odbyła się w Dworze pod Kasztanowcami, którego gustownie urządzone wnętrza w śnieżny wieczór 5 stycznia wypełnili elegancko ubrani, przejęci młodzi ludzie, ich wzruszeni rodzice i nauczyciele.

    Punktualnie o godzinie 18-tej wszystkich zebranych powitali rodzice czwartoklasistów, po czym do przyszłych maturzystów w ciepłych słowach zwrócili się Dyrektor naszego liceum p. Andrzej Trzciński oraz Burmistrz Błonia p. Zenon Reszka wraz z Naczelnik Wydziału Oświaty p. Urszulą Tkacz, zawsze uczestniczący w ważnych dla naszej społeczności szkolnej uroczystościach. Następnie p. Zofia Król w imieniu swoim oraz swoich kolegów i koleżanek z klas czwartych podziękowała rodzicom, panu dyrektorowi, wychowawcom: p. Iwonie Karol, p. Irenie Gładkowskiej i p. Ewie Ciołek oraz wszystkim nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i wykształcenie.

    I w końcu nadeszła najbardziej uroczysta chwila każdej studniówki, w której „poloneza czas zacząć”. Uczniowie, którzy przez wiele tygodni, pod czujnym okiem p. Martyny Szot i p. Krystiana Krzemińskiego, ćwiczyli skomplikowane układy, z powagą i elegancją wykonali tradycyjny polski taniec, zbierając w pełni zasłużone brawa, po czym zachwycili gości kolejnym – już o zdecydowanie współczesnym charakterze – występem tanecznym.

    Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zasiedli przy pięknie udekorowanych i suto zastawionych stołach, delektując się smacznymi potrawami. Odpoczynek nie trwał długo, bo już wkrótce zapełnił się parkiet taneczny: świetna muzyka i zdolności prowadzącego imprezę okazały się gwarancją wyśmienitej zabawy.

    Noc studniówkowa minęła szybko i rano zmęczeni, ale zadowoleni goście opuścili gościnne progi Dworu pod Kasztanowcami.

                                                                                                                         

     

     

  • ŚWIĘTOWANIE BOŻEGO NARODZENIA

    ŚWIĘTOWANIE BOŻEGO NARODZENIA

    ŚWIĘTOWANIE BOŻEGO NARODZENIA

    W piątek poprzedzający przerwę świąteczną spotkaliśmy się w gronie społeczności szkolnej, by wspólnie przeżywać ten niezwykły czas.

    Najpierw zgromadziliśmy się w Centrum Kultury, by obejrzeć przygotowany przez naszych uczniów pod kierunkiem siostry Gracjany program artystyczny zatytułowany: „Jasełka na dworcu”. Spektakl uprzytomnił nam, że Chrystus przychodzi do każdego człowieka, niezależnie od okoliczności, po to, by odmienić jego życie. Wykonawcy i główna autorka tego wydarzenia zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie tego szkolnego spotkania Pan Dyrektor złożył wszystkim serdeczne życzenia.

    Nie był to jednak koniec świętowania. Przeszliśmy do budynku liceum, gdzie wychowawcy wraz ze swoimi klasami przeżywali radość z powodu zbliżających się Świąt. Dzień uwieńczyło spotkanie opłatkowe dla obecnych i emerytowanych pracowników szkoły.

  • W I LO DZIELIMY SIĘ DOBREM

    W I LO DZIELIMY SIĘ DOBREM

    W dniu 8 grudnia Samorząd Szkolny zorganizował w liceum charytatywny kiermasz ciast, które przygotowali uczniowie. Dochód ze sprzedaży słodkości został przeznaczony na prezenty świąteczne dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej  nr 1 w Błoniu. Udało się zebrać 832 zł. Przedstawiciele Samorządu wraz ze swoim opiekunem p. Jakubem Bargłem w dniu 20 grudnia wręczyli dzieciom przygotowane prezenty.

     

  • ZWIEDZANIE WYSTAWY VAN GOGH FRENDS

    ZWIEDZANIE WYSTAWY VAN GOGH FRENDS

    5 grudnia klasa 2 b wraz z panią wychowawczynią Agnieszką Ochodzką oraz panią psycholog Emilią Strzałkowską udała się do Warszawy na wystawę VAN GOGH  Friends.

    Na miejsce dotarliśmy pociągiem. Już na samym początku zachwyciliśmy się klimatem i nastrojem panującym w środku. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z twórczością Van Gogha oraz innych  artystów takich jak: Claude Monet, Edgar Degas, Paul Gauguin, Pierre - Auguste Renoir, Henri Rousseau, Henri de Toulouse-Lautrec i Paul Signac. Dodatkowym wyjątkowym elementem tej wystawy była strefa wirtualnej rzeczywistości (VR), która pozwoliła nam odbyć podróż w czasie, w głąb najbardziej znanych obrazów Van Gogha. Mogliśmy również ujrzeć dzieła w świecie realnym, dzięki ich przestrzennemu ukazaniu w postaci pomieszczeń. Na koniec na ogromnych ekranach oraz kolumnach zaprezentowana została przenikająca moc licznych arcydzieł. W dynamicznym i bogatym w światło, kolor i dźwięk spektaklu, zostaliśmy otoczeni wspaniałymi wielkoformatowymi obrazami, przepiękną muzyką z epoki oraz głosem narratora. Po zwiedzaniu byliśmy zachwyceni nowoczesnością i wyjątkowością tej wystawy. Chętnie w przyszłości weźmiemy udział w podobnych wycieczkach.

    Gabriela Podstawka

  • WYCIECZKA DO WIEDNIA

    W ostatnich dniach listopada grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe do Czech i Austrii. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią, kulturą i architekturą trzech miast: Brna, Wiednia i Ołomuńca. Każdego dnia oprócz zwiedzania tych pięknych miast uczniowie mogli poczuć prawdziwie świąteczny klimat na jarmarkach Bożonarodzeniowych.

  • WYJAZD NA WAT

    WYJAZD NA WAT

    W dniu 24 listopada uczniowie klas drugich, realizujący na poziomie rozszerzonym przedmioty ścisłe, pod opieką p. Agnieszki Ochodzkiej, p. Emilii Strzałkowskiej i p. dyrektora Andrzeja Trzcińskiego wybrali się do Warszawy, by uczestniczyć w „Dniu z WAT-em”.

    Razem z innymi zaproszonymi zebraliśmy się w sali kinowej, gdzie zostaliśmy serdecznie powitani przez przedstawicieli uczelni. Następnie zostaliśmy zapoznani z ofertą edukacyjną akademii i spotkaliśmy się ze studentami.

    Dalszą częścią programu były pokazy obejmujące dziedziny fizyki i chemii. Po ich zakończeniu udaliśmy się do Instytutu Kryptologii, gdzie zaprezentowano nam, jakie zajęcia są realizowane na Wydziale Cybernetyki.

    Wizytę na uczelni zakończył pokaz sprzętu wojskowego w Parku Techniki Wojskowej.

    Czas spędzony w Wojskowej Akademii Technicznej był dla nas interesującym i ciekawym przeżyciem. Z chęcią odwiedzilibyśmy to miejsce ponownie. Z pewnością dzięki tej wizycie wielu z naszych uczniów skorzysta z oferty przedstawionej przez uczelnię. To doświadczenie otworzyło nam ścieżkę nowych możliwości i ukazało świat studenta w innej perspektywie. Jesteśmy wdzięczni za daną nam możliwość i chętnie będziemy brali udział w podobnych wyjazdach.

                                                                                       Gabriela Podstawka, II B

     

  • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

    WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

    WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

    Na wrocławskim jarmarku bożonarodzeniowym zagościła w tym roku klasa maturalna 4 c pod opieką wychowawczyni p. Ewy Ciołek oraz p. Emilii Strzałkowskiej. Pierwszego dnia wycieczki, zaraz po przyjeździe, odbyliśmy spacer z przewodnikiem, który oprowadził nas po wrocławskim rynku, Ostrowie Tumskim i ciekawych miejscach starego miasta. Wieczorem przechadzaliśmy się po klimatycznym jarmarku – była to okazja, by kupić świąteczne prezenty dla bliskich i poczuć atmosferę zbliżających się Świąt.

    Drugiego dnia zwiedziliśmy Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą prezentacji. Wieczorem tego dnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spektaklu „W co wierzą Polacy” we wrocławskim Teatrze Współczesnym.

    Nasza wycieczka miała nie tylko charakter edukacyjny, ale również była świetną okazją do integracji i odpoczynku przed zbliżającą się maturą.

                                                                                                   Ewa Ciołek

  • SPOTKANIE Z PANIĄ MARIOLĄ PRYZWAN

    SPOTKANIE Z PANIĄ MARIOLĄ PRYZWAN

    W dniu 30 listopada do naszej szkoły zawitała p. Mariola Pryzwan – od wielu lat zaprzyjaźniona z nami autorka licznych biografii sławnych ludzi.

    Pani Pryzwan spotkała się z uczniami klas pierwszych, by przybliżyć im postać patrona naszej szkoły – Władysława Broniewskiego. Dzięki ciekawemu opowiadaniu, zilustrowanemu fotografiami, często pochodzącymi z rodzinnych zbiorów, uczniowie poznali niezwykłe koleje życia poety, dowiedzieli się, jakim był człowiekiem, jakie były jego relacje z innymi ludźmi. Oczywiście nie zabrakło też prezentacji jego twórczości, i to w szczególnej formie, bo poprzez odsłuchanie nagrania samego twórcy recytującego swe wiersze.

    P. Mariola Pryzwan, znająca niektórych członków rodziny Broniewskiego i czerpiąca od nich najbardziej wiarygodne informacje, pokazała, że nasz patron to nie postać pomnikowa, ale był to człowiek taki jak inni: mający zalety i wady, przeżywający wielkie miłości i dramaty, zmagający się ze słabościami, a przecież wierny swoim zasadom. Był osobą, która może stać się dla innych inspiracją.

  • WIZYTA W NARODOWYM CENTRUM BADAŃ JĄDROWYCH

    WIZYTA W NARODOWYM CENTRUM BADAŃ JĄDROWYCH

    WIZYTA W NARODOWYM CENTRUM BADAŃ JĄDROWYCH

     

    W dniu 16 listopada uczniowie z klas trzecich i czwartych uczęszczający na lekcje chemii rozszerzonej udali się pod opieką nauczycieli: p. Agnieszki Ochodzkiej i p. Elżbiety Kostrzewskiej do Narodowego Centrum Badań Jądrowych pod Otwockiem. Uczestniczyli tam w wykładach na temat zastosowań i budowy reaktora jądrowego, a także różnych izotopów promieniotwórczych.
    Po wykładach miały miejsce warsztaty powiązane z odczytywaniem rodzajów i sił promieniowań.
    Były to:
    pomiar zasięgu promieniowania alfa w powietrzu,
    pomiar zasięgu promieniowania beta w aluminium,
    analiza widma promieniowania gamma,
    badanie widma energetycznego lampy rentgenowskiej,
    doświadczenie Francka Hertza z lampą neonową.

    Filip Inglot, III B

     

  • PATRIOTYCZNIE W DZIENNYM DOMU „SENIOR+”

    PATRIOTYCZNIE W DZIENNYM DOMU „SENIOR+”

    W dniu 15 listopada w ramach działań szkolnego klubu wolontariatu odwiedziliśmy podopiecznych Dziennego Domu „Senior +”.

    W związku z niedawno obchodzonym Narodowym Świętem Niepodległości przedstawiliśmy seniorom prezentację ukazującą drogi prowadzące do odzyskania przez Polskę niepodległości i wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

  • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     

    W przeddzień Święta Niepodległości zgromadziliśmy się na szkolnym, odświętnie udekorowanym, holu, by wspólnie zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w ten sposób w akcję Ministerstwa Edukacji „Szkoła do hymnu”. Nasze spotkanie rozpoczął pan dyrektor Andrzej Trzciński, przypominając, jak wielką wartością, a zarazem zadaniem jest wolność i niepodległość. Pani Iwona Karol – nauczyciel historii opowiedziała nam o dziejach powstania Święta Niepodległości, zachęcając do radosnego przeżywania tego wydarzenia.

    Następnego dnia włączyliśmy się w gminne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność naszego liceum reprezentował Pan Dyrektor, poczet sztandarowy i p. Monika Wolska wraz z uczniami klasy 1a.

    Natomiast w poniedziałek uczniowie klas drugich wraz z nauczycielami historii: p. Jakubem Bargłem i p. Małgorzatą Stępień – Jurzyk wysłuchali w wykładu pana doktora Adama Podlewskiego z Centrum Edukacyjnego IPN o Ojcach Niepodległości.

  • PAŹDZIERNIKOWY JABŁECZNIK W I LO

    PAŹDZIERNIKOWY JABŁECZNIK W I LO

     

    W minionym miesiącu już po raz drugi odbył się w naszej szkole konkurs na najlepsze ciasto z jabłkami - Październikowy Jabłecznik. Inicjatorem tego wydarzenia jest Samorząd Szkolny. Tego dnia nasza szkoła była przepełniona zapachem jabłek i  smakowitych ciast. 

    Najważniejszym momentem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze ciasto. W jury konkursu zasiedli: Burmistrz Błonia p. Zenon Reszka, Naczelnik Wydziału Oświaty p. Urszula Tkacz, Dyrektor LO p. Andrzej Trzciński, właścicielka restauracji Italiano Casa Della Pizza p. Aleksandra Twarowska, pedagog szkolny p. Anna Wieczorek oraz absolwentka naszego liceum p. Paulina Niewiadomska. Po skosztowaniu wszystkich ciast jury wskazało zwycięzcę II edycji Październikowego Jabłecznika, którym został uczeń klasy 2a - Mateusz Sychowski.

    Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta oraz p. Aleksandrze Twarowskiej za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

    Na zakończenie wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli skosztować pysznych ciast oraz jabłek, które trafiły do nas prosto z polskich sadów.

     

    Opiekun Samorządu Szkolnego

    Jakub Bargieł

  • "NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W SERCACH I PAMIĘCI NASZEJ."

    "NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W SERCACH I PAMIĘCI NASZEJ."

    W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Joanny Maryniak udali się na miejscowy cmentarz parafialny w celu uporządkowania grobów zmarłych nauczycieli. Na nagrobkach naszych pedagogów ustawili kwiaty i zapalili znicze.

  • WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

    WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

    W dniach 18 – 20 października uczniowie klas trzecich wraz ze swymi wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę realizowaną w ramach programu: „Poznaj Polskę”.

    Pierwszego dnia zwiedziliśmy niemiecki obóz zagłady Auschwitz – Birkenau. W ciszy i skupieniu poznawaliśmy dramatyczne losy ludzi, którzy w tym strasznym miejscu cierpieli i umierali. W przejęciu oglądaliśmy zgromadzone eksponaty i zdjęcia, słuchając wstrząsającego opowiadania o zbrodniach nazistowskich i bohaterstwie takich osób jak św. Maksymilian Maria Kolbe czy rotmistrz Witold Pilecki.

    Następny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w kopalni soli w Wieliczce, gdzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób - dawniej i obecnie - jest wydobywana sól. Zaciekawiła nas legenda o św. Kindze, podziwialiśmy jej piękną, wykutą w soli kaplicę, jak również inne solne rzeźby i eksponaty ilustrujące pracę w kopalni.

    Kolejnym punktem naszej wyprawy było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie poznaliśmy historię życia i posłannictwo św. Faustyny Kowalskiej i mogliśmy uczcić jej relikwie.

    Resztę dnia spędziliśmy w Krakowie, w którym celem naszego spaceru były następujące miejsca: Wawel, kościół ojców franciszkanów z pięknymi witrażami autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, okno papieskie w kurii krakowskiej, rynek z sukiennicami i Bazyliką Mariacką, Brama Floriańska, barbakan, Collegium Maius oraz Kopiec Kościuszki. Zdobyliśmy wiedzę na temat historii tego królewskiego miasta i zachwyciliśmy się jego niezaprzeczalnym urokiem.

    Naszą wycieczkę zakończyliśmy w Wadowicach – mieście, w którym urodził się i mieszkał św. Jan Paweł II. Turystyczną kolejką wyruszyliśmy w podróż jego śladami, poznając miejsca związane z kolejnymi etapami jego  życia. Zwieńczeniem naszego wędrowania była degustacja słynnych papieskich kremówek.

     

  • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

    UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

    W dniu 12 października odbyła się w naszym liceum uroczystość złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych.

    Zebraliśmy się w gronie całej społeczności szkolnej wraz z panem Burmistrzem Zenonem Reszką oraz p. Urszulą Tkacz – Naczelnik Wydziału Oświaty, by oficjalnie powitać naszych nowych uczniów. Pan Dyrektor Andrzej Trzciński oraz pan Burmistrz skierowali do nich serdeczne słowa, życząc, by jak najlepiej wykorzystali czas nauki w liceum.

    Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać obowiązki szkolne, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości, kształtując ją w duchu patriotyzmu.  By zawsze pamiętali o podjętych zobowiązaniach, otrzymali tarcze z wizerunkiem patrona szkoły Władysława Broniewskiego.

    Po  krótkim programie artystycznym, przygotowanym przez koleżanki i kolegów z klas drugich, pierwszoklasiści, obdarowani upominkami, udali się wraz z wychowawcami: p. Moniką Wolską i p. Jakubem Bargłem na słodki poczęstunek, by w mniej oficjalnej atmosferze kontynuować świętowanie tego ważnego dla nich dnia.

     

strona:

Kontakt

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Błoniu
    ul. Okrzei 3, 05-870 Błonie
  • (022)-725-31-42

Galeria zdjęć