UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W dniu 3 października br. w naszym liceum odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Błonia pan Zenon Reszka oraz proboszcz parafii Świętej Trójcy ks. kanonik Tadeusz Gałecki. Po wprowadzeniu na salę sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego pan dyrektor Andrzej Trzciński powitał wszystkich zebranych. W słowach skierowanych do uczniów klas pierwszych zwrócił uwagę na wysoki poziom kształcenia, jaki oferuje nasza szkoła, czego najlepszym dowodem są osiągnięcia absolwentów, często zajmujących odpowiedzialne stanowiska i sprawujących ważne funkcje w społeczeństwie. Warto dodać, że sam pan dyrektor i wielu nauczycieli ukończyło nasze liceum. Również pan burmistrz w swoim przemówieniu chwalił naszą szkołę za rzetelność w przekazywaniu wiedzy i ponadczasowych wartości. Następnie zostali uhonorowani wyróżniający się uczniowie: Paulina Sabała – uczennica klasy III b, która za wyniki  minionego roku szkolnego (średnia ocen 5,06) otrzymała Stypendium Burmistrza Błonia oraz Kajetan Ruszczyk z klasy II a – zdobywca brązowego medalu na Mistrzostwach Polski oraz brązowego i złotego medalu na Mistrzostwach Świata we florecie mężczyzn – nagrodzony przez pana dyrektora pięknym albumem.. Trzeba dodać, że w naszym liceum mamy także stypendystkę Prezesa Rady Ministrów. Jest nią Maja Bujak – uczennica klasy IIIa, którą poza wspaniałymi wynikami w nauce (średnia 5,06) charakteryzuje zaangażowanie społeczne w działalność Młodzieżowej Rady Miejskiej. Dla naszej społeczności szkolnej jest powodem do dumy i radości fakt, że są w naszym gronie tak wspaniali młodzi ludzie.

Po tak miłym wstępie nadszedł czas na najważniejszą część uroczystości: złożone na sztandar szkoły ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy przyrzekli rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości, kształtując ją w duchu patriotyzmu. Po uroczystym złożeniu ślubowania uczniowie otrzymali od pana dyrektora oraz wychowawczyń: pani Joanny Maryniak i pani Agnieszki Ochodzkiej tarcze I LO.

Za organizację uroczystości, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odpowiedzialni byli uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami panią Moniką Wolską i panią Renatą Szaszką. Wręczyli oni swoim młodszym kolegom i koleżankom upominki, a w imieniu całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności złożyła im uczennica klasy II b Małgorzata Zawadzka. W końcu przyszła pora na część artystyczną. Pierwszym elementem programu był występ uzdolnionych muzycznie uczniów klasy II a: Kajetana Ruszczyka, Huberta Płowika, Dominika Marciniaka oraz Piotra Nazarczuka z klasy III c wraz z wokalistką Sylwią Borkowską, którzy brawurowo wykonali utwór „Dzieci” z repertuaru zespołu Elektryczne Gitary. Następnie uczniowie klasy II b: Bartosz Kielak, Jan Łasica, Klaudia Paradowska, Karolina Rudzińska, Małgorzata Zawadzka, Łukasz Zientara oraz Patrycja Nowakowska z klasy II a zaprezentowali gorącą zumbę, której układ opracował pan Krystian Krzemiński – instruktor tańca w Centrum Kultury i w naszym liceum, którego jest absolwentem. Kulminacyjnym punktem programu był kabaret zatytułowany „Andrzej Dratewka” w wykonaniu uczniów klasy II a: Kajetana Ruszczyka, Filipa Olesińskiego, Łukasza Kasprzyka, Huberta Płowika oraz Dominika Marciniaka, przygotowany pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Moniki Wolskiej. Tematem przedstawienia były dzieje Smoka Wawelskiego ukazane w sposób zabawny, oryginalnie łączące elementy legendy, historii i współczesności. Autorami pomysłowej scenografii byli uczniowie klasy IIa. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. O obsługę techniczną i wystrój sali zadbali uczniowie klasy II b: Eliza Matulewicz, Aleksandra Strawińska, Szymon Kujda, Kacper Teofilak, Bartosz Piekacz oraz Edyta Wilkowska z klasy II a, która z wdziękiem poprowadziła część artystyczną. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez klasy drugie dla pierwszoklasistów i ich pań wychowawczyń.

Piękna uroczystość już za nami. Wszystkim zaangażowanym w jej organizację serdecznie dziękujemy, a uczniom klas pierwszych życzymy, by wypełniając słowa złożonego ślubowania, stawali się coraz bardziej mądrymi i wartościowymi ludźmi.