Koło Strzelecki Aktualności

ZWYCIĘSTWO  NA MARYMONCIE

Trzyosobowe drużyny strzeleckie dziewcząt i chłopców reprezentujące nasze liceum wystartowały w 54 edycji Rejonowych Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”.       Na strzelnicy  ZKS Marymont  rywalizowało 48 reprezentacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z Warszawy i ościennych powiatów w konkurencji – karabin sportowy, postawa  leżąc, odległość od tarcz – 50m. Tak jak rok temu, w grupie juniorek dziewczyny z „Broniewskiego” zwyciężyły zdecydowanie, osiągając indywidualnie następujące wyniki:

• Klaudia Chodak /IC/ - 138pkt.,
  • Aleksandra BIAŁA /IIB/ - 137pkt.,
  • Justyna BINIO /IB/ - 135pkt.

Najlepszy punktowy wynik z naszych strzelców  osiągnął Szymon RACINOWSKI / -150pkt., wywalczając indywidualnie – 4 miejsce w klasyfikacji  juniorów. Zespół chłopców, w którym wystąpili także: Filip STRĄCZEWSKI /IB/ - 126pkt. i Wiktor ZAKOŚCIELNY /IB/ - 95pkt. zajął  5 miejsce. Pech  zdecydował – dwukrotne uszkodzenie urządzenia tarczowego na ich stanowisku – że nie było podium. Drużyna dziewcząt reprezentować będzie Warszawę w zawodach wojewódzkich w Siedlcach. Dziękujemy i gratulujemy dobrego występu.

SREBRNE  MUSZKIETY  2014

29 kwietnia na strzelnicy ZKS Marymont w Warszawie odbyły się rejonowe zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety”, w których wystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół –  głównie ponadgimnazjalnych  Warszawy i  powiatów z nią sąsiadujących. Uczniowie rywalizowali w konkurencji – karabin sportowy, odległość do tarcz – 50 m. Bardzo dobrze  zaprezentowały się nasze zespoły. W grupie dziewcząt wygraliśmy  wynikiem 387 pkt. Indywidualnie w tej konkurencji zwyciężyła Aleksandra BIAŁA – 148pkt. Wśród chłopców zajęliśmy trzecie miejsce. Indywidualnie Paweł WRZESIŃSKI wywalczył również trzecie miejsce z wynikiem – 147 pkt. Drużyna dziewcząt reprezentować będzie Warszawę w wojewódzkiej edycji zawodów, która odbędzie się 21 maja w Siedlcach.

Wyniki_Srebrne_Muszkiety_2014_Dziewczeta.pdf

Wyniki_Srebrne_Muszkiety_2014_Chlopcy.pdf

UHONOROWANI  STRZELCY

W dniu 25 kwietnia podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich uczniowie zaangażowani w działalność Koła Strzeleckiego: Marcin Karwowski, Radosław Sar, Paweł Wrzesiński i Justyna Zdanowska otrzymali z rąk dyrektora liceum p. Andrzeja Trzcińskiego oraz burmistrza Błonia p. Zenona Reszki pamiątkowe statuetki. Następnie opiekun Koła p. mjr Henryk Bakalarski wręczył panu dyrektorowi dyplom, jaki zdobyli uczniowie, zajmując I miejsce w pojedynkach strzeleckich z karabinu sportowego „O Puchar Burmistrza Pruszkowa” w klasyfikacji drużynowej juniorów. Zawody zostały rozegrane w dniu 10 kwietnia br. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!