• "NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W SERCACH I PAMIĘCI NASZEJ."

    "NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W SERCACH I PAMIĘCI NASZEJ."

    W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Joanny Maryniak udali się na miejscowy cmentarz parafialny w celu uporządkowania grobów zmarłych nauczycieli. Na nagrobkach naszych pedagogów ustawili kwiaty i zapalili znicze.

  • WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

    WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

    W dniach 18 – 20 października uczniowie klas trzecich wraz ze swymi wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę realizowaną w ramach programu: „Poznaj Polskę”.

    Pierwszego dnia zwiedziliśmy niemiecki obóz zagłady Auschwitz – Birkenau. W ciszy i skupieniu poznawaliśmy dramatyczne losy ludzi, którzy w tym strasznym miejscu cierpieli i umierali. W przejęciu oglądaliśmy zgromadzone eksponaty i zdjęcia, słuchając wstrząsającego opowiadania o zbrodniach nazistowskich i bohaterstwie takich osób jak św. Maksymilian Maria Kolbe czy rotmistrz Witold Pilecki.

    Następny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w kopalni soli w Wieliczce, gdzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób - dawniej i obecnie - jest wydobywana sól. Zaciekawiła nas legenda o św. Kindze, podziwialiśmy jej piękną, wykutą w soli kaplicę, jak również inne solne rzeźby i eksponaty ilustrujące pracę w kopalni.

    Kolejnym punktem naszej wyprawy było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie poznaliśmy historię życia i posłannictwo św. Faustyny Kowalskiej i mogliśmy uczcić jej relikwie.

    Resztę dnia spędziliśmy w Krakowie, w którym celem naszego spaceru były następujące miejsca: Wawel, kościół ojców franciszkanów z pięknymi witrażami autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, okno papieskie w kurii krakowskiej, rynek z sukiennicami i Bazyliką Mariacką, Brama Floriańska, barbakan, Collegium Maius oraz Kopiec Kościuszki. Zdobyliśmy wiedzę na temat historii tego królewskiego miasta i zachwyciliśmy się jego niezaprzeczalnym urokiem.

    Naszą wycieczkę zakończyliśmy w Wadowicach – mieście, w którym urodził się i mieszkał św. Jan Paweł II. Turystyczną kolejką wyruszyliśmy w podróż jego śladami, poznając miejsca związane z kolejnymi etapami jego  życia. Zwieńczeniem naszego wędrowania była degustacja słynnych papieskich kremówek.

     

  • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

    UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

    W dniu 12 października odbyła się w naszym liceum uroczystość złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych.

    Zebraliśmy się w gronie całej społeczności szkolnej wraz z panem Burmistrzem Zenonem Reszką oraz p. Urszulą Tkacz – Naczelnik Wydziału Oświaty, by oficjalnie powitać naszych nowych uczniów. Pan Dyrektor Andrzej Trzciński oraz pan Burmistrz skierowali do nich serdeczne słowa, życząc, by jak najlepiej wykorzystali czas nauki w liceum.

    Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać obowiązki szkolne, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości, kształtując ją w duchu patriotyzmu.  By zawsze pamiętali o podjętych zobowiązaniach, otrzymali tarcze z wizerunkiem patrona szkoły Władysława Broniewskiego.

    Po  krótkim programie artystycznym, przygotowanym przez koleżanki i kolegów z klas drugich, pierwszoklasiści, obdarowani upominkami, udali się wraz z wychowawcami: p. Moniką Wolską i p. Jakubem Bargłem na słodki poczęstunek, by w mniej oficjalnej atmosferze kontynuować świętowanie tego ważnego dla nich dnia.

     

  • BUM

    BŁOŃSKI UŚMIECH MŁODZIEŻY

    Błoński Uśmiech Młodzieży odbył się w tym roku 7 października 2023 r. na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Błoniu. Ta niesamowita impreza niosąca za sobą wiele radości i uśmiechów dzieci odbyła się już po raz dwunasty, a od trzech lat BUM wspiera Stowarzyszenie Dobra Wola Błonie. Połączone siły Liceum i Stowarzyszenia sprawiły, że BUM i Babie Lato to jedna impreza, mająca na celu integrację mieszkańców Błonia, w szczególności tych najmłodszych. Jeśli tylko pogada pozwala impreza ma charakter plenerowy, a w trakcie jej trwania organizatorzy zapewniają szereg atrakcji. Licealiści wraz z nauczycielami organizują grę terenową dla wszystkich najmłodszych uczestników. Dzieci i młodzież, wykonując zadania, które mają charakter rozrywkowy, zbierają w każdym punkcie pieczątki, które mogą wymienić na upominki. W przerwach pomiędzy zadaniami, każdy młody człowiek może zjeść kolorową watę cukrową lub popcorn. Uczniowie Liceum swoim młodszym kolegą malują buzie, zaplatają warkoczyki oraz bawią się bańkami mydlanymi.  Dmuchany plac zabaw to również obowiązkowy punkt imprezy, z którego może skorzystać każdy młody człowiek i spożytkować swą energię na zabawie. BUM to impreza rodzinna, podczas której integruje się lokalna społeczność, ale również umożliwia rodzinom spędzenie cudownych chwil razem. Cieszymy się, że każdy może być częścią tego wydarzenia.

    Błoński Uśmiech Młodzieży nie odbyłby się jednak bez zaangażowania wielu osób i ich wsparcia finansowego. Podziękowania należą się Gminie Błonie i Panu Burmistrzowi Zenonowi Reszce oraz Dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego Panu Andrzejowi Trzcińskiemu.

    Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do błońskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Niezawodni strażacy również w tym roku zorganizowali pokaz ratownictwa medycznego.

    Dziękujemy bardzo za wsparcie imprezy, która daje możliwość integracji całej społeczności Gminy Błonie. Cieszy nas bardzo, że nasza inicjatywa daje tyle uśmiechu na twarzach młodszych, starszych i osób z niepełnosprawnościami. Liczymy na Państwa wsparcie w kolejnych latach.

    Pozdrawiają organizatorki:

    Anna Wieczorek – pedagog LO

    Emilia Strzałkowska – psycholog LO

  • Wycieczka integracyjna klas pierwszych

    WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

    W dniach 27 – 29 września uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami p. Monika Wolską oraz p. Jakubem Bargłem udali się na wycieczkę integracyjną na Pomorze. Pierwszego dnia, oprócz zwiedzania Gdyni, wieczorem czekały na uczniów integrujące zajęcia przygotowane przez panią pedagog i psycholog. Cały drugi dzień był poświęcony na zwiedzanie Gdańska: Muzeum II Wojny Światowej, starówki, Stoczni Gdańskiej. Trzeciego dnia uczestnicy wyjazdu udali się do Sopotu, nie zapominając o wizycie na najsłynniejszym molo w Polsce. Wycieczka odbyła się z dofinansowaniem z programu Poznaj Polskę.

  • „DZIEŃ Z CHEMIĄ” – ZAJĘCIA Z WOJSKOWĄ AKADEMIĄ TECHNICZNĄ

    „DZIEŃ Z CHEMIĄ” – ZAJĘCIA Z WOJSKOWĄ AKADEMIĄ TECHNICZNĄ

     

    W słoneczne przedpołudnie 27 września zgromadziliśmy się w sali widowiskowej Centrum Kultury, by uczestniczyć w „Dniu z chemią” zorganizowanym dla nas przez pracowników naukowych Wojskowej Akademii Technicznej, która współpracuje z naszą szkołą już od 9 lat.

    Początki i rozwój tej naszej współpracy przypomnieli: dyrektor liceum p. Andrzej Trzciński, burmistrz Błonia p. Zenon Reszka oraz przedstawiciel uczelni p. płk Wiesław Szczygielski. Pan pułkownik poinformował, że w Wojskowej Akademii Technicznej studiuje obecnie 23 naszych absolwentów, a na pierwszy rok studiów przyjęto 5 osób: trzy na wydział logistyki i po jednej na wydział nowych technologii oraz wydział elektroniki.

    Zajęcia zatytułowane: „Pierwiastki chemiczne wokół nas” poprowadził p. dr inż. Marcin Hara wraz z osobami działającymi w Kole Naukowym Chemików. Po krótkim wprowadzeniu na temat powstania i historii układu okresowego zapoznaliśmy się bliżej z poszczególnymi pierwiastkami. Zgłębialiśmy ich cechy oraz bardzo szerokie zastosowanie w niemal wszystkich dziedzinach życia. Ze zdumieniem odkrywaliśmy, że rzeczywiście jesteśmy otoczeni pierwiastkami i codzienne funkcjonowanie byłoby bez nich niemożliwe. Z zainteresowaniem słuchaliśmy pełnych humoru opowieści pana doktora na temat pierwiastków, zilustrowanych zdjęciami i filmami. Najciekawsze jednak były dla nas doświadczenia przeprowadzane na scenie przez pracowników naukowych, zwłaszcza że niektórzy z nas mogli wziąć w nich bezpośredni udział. Udało nam się pozyskać „smoczą krew”, zapaliliśmy światło żarówki pozbawionej szklanej bańki, na własnych dłoniach poczuliśmy zimno ciekłego azotu, zachwyciliśmy się zmianami barw „manganowego kameleona”, mierzyliśmy wartości promieniowania radioaktywnego za pomocą dozymetru.

    W miłej atmosferze, w sposób lekki i przyjemny, zdobyliśmy konkretną, przydatną w codziennym życiu wiedzę. I już planujemy kolejne zajęcia – tym razem w gościnnych progach Akademii.

  • Wycieczka klas drugich

    Do grupy wyjazdowej dołączyły klasy drugie wraz z wychowawcami. Oprócz zwiedzania Skansenu w Olsztynku oraz starego miasta w Olsztynie i Planetarium ćwiczyliśmy kondycję w czasie spływu kajakowego. Zgodnie pracowaliśmy w parach i w pełnym składzie wróciliśmy do bizantyjsko- ostrołęckiego hotelu. Tam korzystaliśmy z przygotowanych dla nas atrakcji. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i super dyskoteką . W drodze powrotnej odwiedziliśmy Grunwald i zaplanowaliśmy następną wycieczkę. Pozdrawiamy naszych kolegów i nauczycieli.

  • Dzień sportu

    Dzień dziecka świętowaliśmy na sportowo.

  • Finał XXI Edycji Konkursu Recytatorskiego im. J. Iwaszkiewicza

    2 czerwca 2023r w Muzeum A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku odbył się finał XXI Edycji Konkursu Recytatorskiego im. J. Iwaszkiewicza "Rozmowa z kamieniem-świat Wisławy Szymborskiej". Po kilkuletniej przerwie uczniowie I Lo im.W. Broniewskiego pod kierunkiem polonistki M.Wolskiej ponownie wzięli udział w konkurskie recytatorskim w kategorii "uczniowie szkół średnich ".Odnieśli wielki sukces, ponieważ uczennica kl.2a Róża Plewka zdobyła I miejsce, zaś uczeń kl.2b Bartosz Bochyński otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

  • DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

    W dniu 20 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z racji rocznicy mordu polskich oficerów dokonanego przez ZSRR w 1940 roku. Na terenie naszej szkoły znajduje się Dąb Katyński poświęcony gen. Franciszkowi Polniaszkowi. Uczniowie naszej szkoły oddali hołd wszystkim ofiarom oraz zapoznali się z postacią gen. Polniaszka.

  • UDANY POWRÓT NA STRZELNICE

  • Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

  • POZNAJEMY NASZEGO PATRONA – SPOTKANIE Z P. MARIOLĄ PRYZWAN

  • PIELGRZYMKA  TRZECIOKLASISTÓW

    NA  JASNĄ  GÓRĘ

  • W  ŚWIECIE  ELEKTRONIKI – ZAJĘCIA  Z WOJSKOWĄ  AKADEMIĄ  TECHNICZNĄ

    W  ŚWIECIE  ELEKTRONIKI – ZAJĘCIA  Z WOJSKOWĄ  AKADEMIĄ  TECHNICZNĄ

Kontakt

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Błoniu
    ul. Okrzei 3, 05-870 Błonie
  • (022)-725-31-42

Galeria zdjęć